Parcul Andrei Mureșanu trebuie să rămână al oamenilor! Dacă va fi privatizat, copiii din imagine nu se vor mai putea juca baschet aici. Se vor mai putea juca doar fotbal, în condițiile în care părinții lor le vor plăti câte 100 de lei pe oră, taxa de închiriere a unui teren de minifotbal din baza sportivă a lui Răzvan Burleanu.
Deși întrebarea dumneavoastră are mari șanse să rămână retorică, fiindcă o explicație logică în acest sens nu poate fi dată, un răspuns există. Se poate reconstitui „argumentația” care a stat la baza acestei idei. Ea poate fi găsită în dialogul purtat la cele două ședințe la care s-a luat decizia concesionării terenurilor sportive din parcul nostru.
Dezbaterile de la cele două ședințe au fost consemnate în niște procese verbale. Ele sunt disponibile în format electronic pe site-ul Primăriei Ploiești.
Înainte de a vi le pune la dispoziție, vă mai spunem atât:



